E-ticaret ne müthiş bir icat. Oturduğumuz yerden alış veriş yapıyoruz. Her türlüsünü yapabiliriz. Sadece konforlu bir deneyim sunduğunu düşünmeyin. Kırsal kesimde yaşayan, AVM’si olmayan, yakınlarında o ürünleri alamayacak olan insanları düşünün. Engelli, yaşlı olup, mağazaya gidemecek olanları düşünün. Gece gündüz açık olması büyük bir avantaj, kolaylık ve imkan.

90’lı yıllarda internetin yaygınlaşması, hızlanması ve kullanıcı sayılarının artmasıyla, ‘killer-app’ diyebileceğimiz en önemli uygulamaya dönüştü. Bu sektörün devi şüphesiz ki Amazon.com. Cirosu, ürün gamı, inovasyonları ve sürekli yeni bir şeyler yapma kabiliyeti ile, zinde kalmayı, lider kalmayı ve trafik çekmeyi her zaman becerdi.

Şimdi yine bir yenilik daha. #AmazonCart twitter hashtag. Ne işe yarar? Çok işe yarar. Twitter’de gördüğünüz herhangi bir Amazon ürünü geçen twitter post’a reply etmeniz ve #AmazonCart hashtagini kullanmanız, o ürünü Amazon.com sepetinize atmanız için yeterli. Daha büyük bir kolaylık olabilir mi? E-ticarette konforda son nokta…

Amazon Hashtag

Amazon’un konuyla ilgili web sitesi için tıklayınız…

YouTube çağında yaşadığımız için, bunun bir de kısa bir videosu var, olmaz mı…

Artık ne diyelim. Hayırlı işler, bol alış verişler olsun…

Bazı haber sitelerinde bu gelişme hakkındaki yorumları, haberleri:

Wall Street Journal Blog

Bloomberg Businessweek

Wired

Mashable

TechCrunch

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

X