Son yıllarda teknoloji festivalleri hızla yayılıyor. Bunlardan biri de 19-22 Nisan’da Belgrad’da 6. kez düzenlenecek olan Resonate. Resonate sanatçıları, öğretim görevlilerini ve katılımcıları bir araya getirerek bilgi paylaşımını artmasını ve festivalde gösterilecek projelerin teknoloji kullanılarak yapılmasını sağlayan bir platformdur. Dört gün süren festival müzik, görsel sanatlar ve dijital kültürün güncel durumu hakkında bilgi verir. Festivalde gündüzleri konferanslar ve atölyeler düzenlenirken geceleri müzik performansları yapılmaktadır.

Müzik programında açıklanan bazı önemli sanatçılar şunlar:

Biosphere, Lee Ronaldo (Sonic Youth), Stephen O’Malley (Sun O), Anna Von Hauswolf, Rolly Porter and Peder Mannerfelt.

Konferans bölümünde ise 50’den fazla öğretim görevlisi ve sanatçı konuşma yapacak ve ayrıca 16 ilginç atölye gerçekleştirilecek. Bazı önemli katılımcıların isimleri şu şekilde:

AGF aka Antye Greie / Thomas Ankersmit + Phill Niblock / Jeremy Bailey / Alan Butler / Julie Freeman / Benjamin Gaulon / Gabrielle Jenks / Gene Kogan / Lawrence Lek / Alessandro Ludovico / Nicolas Maigret / Rosa Menkman / Lorna Mills / Joana Moll / Normals Studio / Eva Papamargariti / Matthew Plummer-Fernandez / Pussykrew / Nicolas Sassoon / Sebastian Schmieg / Kate Sicchio / Rick Silva / Daniel Temkin / Thomson & Craighead / Marius Watz / Pablo Valbuena / Christopher Bauder

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

X