TECHNE sergisini duydunuz mu? Gördünüz mü?

Hayır mı? O zaman çok güzel bir sanat sergisini kaçırmışsınız.

Evet mi? O zaman mutlaka tekrarını görmek isteyeceksiniz.

Gizem Renklidağ bir yeni kuşak sanatçı. Resim yapıyor, ama sıradan resimler değil. Kendi renkli ruhunu yansıtan çok renkli ve derinliği olan resimler. Boyalara çok özenir, yöntemlere çok özenir, iyi araştırma yapar ve eserleri üzerine saatlerce anlatabilir.

Bir yandan da Maker olduğu için, yeni nesil teknolojilere çok meraklı, çok açık ve ayrıca ve hepsinden önemlisi paylaşımcı. Sanatçı ve tasarımcı dostları ile sohbet ederken, acaba kendi yaptığı resimlerin yapım süreci esnasında acaba üzerine bir kat daha sanat yapılabilir mi? Özellikle de analog olan, fiziki olan resimler nasıl dijitalleşebilirdi? Gerçek tabloların üzerine video projeksiyon yapılırsa, acaba nasıl olur?

Video projeksiyon, tablolar, ilginç bir mekan, keyifli sanatçılar, ilginç fikirler, özgün enstalasyonlar, sonunda harika bir sergi. Gerçek pigmentlerin üzerine ve yanına, dijital pixeller yansıdı ve arkadaş oldular. Gecenin karanlığında gerçek renkler ile ışığın verdiği efektler büyüleyici bir deneyim sundu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

Ortaya çıkan serginin özet videoları alttadır.

TECHNE Pop-Up Exhibition 2017 from renklidag on Vimeo.

TECHNÊ_Teaser from renklidag on Vimeo.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

X