Kendin yap kültürünün ziyaretçileriyle buluştuğu İstanbul Mini Maker Faire, 10-11 Ekim tarihlerinde Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünde büyük bir coşkuyla gerçekleşti. 400 maker, birbirinden ilginç 180 projesini meraklı katılımcılarıyla paylaştı.

Kendi kendine çalan müzik enstrümanları, insansı geliştirme robotları, akıllı akvaryumlar, 3D üretim eller, sanatı teknolojiyle buluşturan eserler ve kablosuz elektrik aktaran bobinlere kadar birçok proje, üreten bir nesil olduğumuzu gösterdi. Etkinlik boyunca devam eden workshoplar ile birçok kişi “nasıl başlarım” sorusuna anında cevap aldı. Çocuklar da büyükler kadar işin içerisindeydi, maker projelerinin 3’de biri genç makerlar tarafından yapılmıştı.

Maker Faire’in en heyecanlı aktivitelerinden bazıları dış alanda yapıldı. Hızları 130km’yi bulan drone’lar yarıştı, model arabalar drift gösterileri yaptı ve ödül kazanmış robotlar yeteneklerini sergiledi. Tüm bu heyecan, önümüzdeki sene daha da büyük bir katılımcı kitlesiyle devam edecek.

[box title=”” icon=”youtube” icon_style=”border” icon_shape=”circle” align=”center”][/box] [su_row] [su_column size=”1/3″] [video_embed][/video_embed] [/su_column] [su_column size=”1/3″] [video_embed][/video_embed] [/su_column] [su_column size=”1/3″][video_embed][/video_embed] [/su_column] [/su_row] [su_row] [su_column size=”1/2″][video_embed][/video_embed][/su_column] [su_column size=”1/2″] [video_embed][/video_embed] [/su_column] [/su_row]
Recent Posts

Start typing and press Enter to search

X