Firma İsmi: Robotistan

Muhatap: Yasir Çiçek

İletişim Bilgisi: 0531 830 6995 – yasir@bomec.com.tr

Web: http://www.robotistan.com

Tanıtım Bilgisi: Robotistan, “Türkiye’nin Maker Marketi” sloganı ile çalışmalar yapan, Türkiye’deki maker kültürünün yaygınlaşması ile ilgili çalışmalarda bulunan, sosyal sorumluluk projelerinin yanında bu alandaki çalışmalarda kullanılabilecek ürünlerin de satışını gerçekleştiren bir e-ticaret sitesidir. Ekibimizin tümü makerlardan oluşmaktadır.

Projeler:

Proje İsmi: Bomba İmha Oyunu

Kısa Tarifi: Her yaştan kişiler için hazırlanmış olan Bomba İmha Oyunu, matematik ile elektroniğin birleştiği bir oyundur ve oynayanların matematiğe olan ilgisini arttıran bir üründür. Oyun kartlarında karışık şekilde verilmiş matematik işlemleri bulunmaktadır. Örneğin A=3×2 B = 16/4… Kullanıcı A pini ile 6ncı pin, B pini ile 4ncü pini kablo yardımı ile bağlayacaktır. 8 tane işlem bu şekildeki işlemi 80 saniye içerisinde yapabilirseniz balon patlayamacaktır, eğer yapılamazsa balon patlayacaktır. Eğer yanlış bağlantılar yapılırsa sure daha hızlı akacak ve balon daha hızlı sürede patlayacaktır.

Web: http://maker.robotistan.com

Video: https://twitter.com/Robotistan/status/672748659805655040

Proje İsmi: Resim Yapan Robot

Kısa Tarifi: Bilgisayar ortamında çizilmiş bir resmi vektörel formata alıp, siyah beyaz renklere dönüştürdükten sonra 2 step motora resimdeki siyah noktaları çizmesi için konum bilgisini gönderen bir projedir. 2 step motor çizici kalemin hareketini ve koordinatlarını ayarlamakta, 1 tane servo motor ise kalemin çizmesi gereken yerleri çizmesine imkan sağlamaktadır. Çizilmemesi gereken noktalarda ise motor kalemi geri iterek kağıttan ayırmakta bu sayede daha temiz bir resim ortaya çıkmaktadır.

roboistan-maker

Video: 

Robotistan Video 1

Proje İsmi: Müzisyen Robot

Kısa Tarifi: Müzsiyen robot önünde duran bir metalofonu çalmaktadır. Bagetin bağlı olduğu motorun konumu robot tarafından değiştirilmekte ve istenilen yerlerde metalafona vurmaktadır. Robot üzerinde yer alan sensör sayesinde elinizi veya herhangi bir nesneye olan uzaklığı ölçüp buna göre notlara basmaktadır. Bu sayede hiç müzik aletine dokunmadan dilediğiniz gibi müzik yapabilmektesiniz.

maker-robotistan-2

 Video:

Robotistan Video 2

İLETİŞİME GEÇİN

Gelecek hakkında konuşalım.

Start typing and press Enter to search

X