20 Şubat 2014 günüydü. Bir Perşembe günü. Dale Dougherty’yi İstanbul’a davet etmiştik ve Endüstri 2.0 konferansında açılış konuşmasını yapmıştı. Öğleden sonrasında da İstanbul’daki StudioX mekanına geçmiştik ve İstanbul’un önde gelen Maker insanları ile ilk Maker toplantımızı yapmıştık. Türkiye’deki Maker Hareketinin başladığı gündür…

O zamandan bu yana çok yol aldık. Maker Faire etkinlikleri düzenledik. Maker mekanları açıldı. Maker eğitimleri verilmekte. Maker girişimcilerin sayısı arttı. Maker kültürü okullara girdi, belediyelerin dikkatini çekti, özel şirketlerden Maker atölyeleri kuranlar oldu.

Haziran 2017 itibariyle Maker Hareketi artık bir şirket oldu. Maker Media ile bir anlaşma yaptık. Maker Faire etkinliklerin, Maker Shed ürünlerin ve Make dergisi Türkiye dağıtım ve tanıtım haklarını aldık. Bu sayede Maker Hareketi çok daha organize ilerleyecektir. Maker Hareketi daha büyüyecektir, güzelleşecektir.

Hedeflerimiz İstanbul Maker Faire etkinliğini büyütmek, Türkiye genelinde daha çok Maker Faire etkinliği düzenlemek. Yıl boyunca Türkiye’nin farklı kentlerinde farklı lezzetleri olan Maker Faire etkinlikleri düzenlemek istiyoruz. Bunun için önerileri olan, destek vermek isteyen, gönüllü olmak isteyen, mekanı olan, bağlantıları olan, ve özellikle de Maker olan herkesi davet ediyoruz.

www.makerhareketi.com

İstanbul Maker Faire 2017 duyurusu pek yakındadır. Bizi takip etmeye devam edin. istanbul.makerfaire.com

Bu arada İstanbul’da olan veya katılmak isteyenlere duyurulur. Maker Meet-Up 5 Temmuz 2017 Çarşamba günü 18:00 – 20:30 arası her zamanki gibi StudioX’te. Bu ayki konumuz DRON’lar ve ikramımız da ‘Çiğ Köfte’. Hepinizi bekleriz.

Facebook Etkinliği

Eventbrite linki

Şimdiden çok teşekkür ederiz, hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

X