Lego oynar mısınız? Ben bayılırım. 35 yılı aşkın süredir oynuyorum, hala oynamaya devam ediyorum. Buna oyun demek aslında haksızlık, ama çocuklara hitap ettiği için, oyuncak reyonunda satıldığı için, böyle bir alışkanlık oldu.

Belki de oyun demek iyi bir şey. Belki daha ciddi işleri de oyun gibi algılamak, Lego’da yaptığımız gibi, deneyerek, yaparak, bozarak, ilerlemek, hiç de fena olmaz. Bu yazının odağı bu alan değil, ama ifade etmiş olmak, hatırlatmış olmak faydalı olur diye düşündüm.

Google Lego ile iş birliği yapmış. Lego oynunun tüm imkanlarıyla Chrome web tarayıcısının içine taşımış. Build with Chrome!

Sonuçları şu şekilde:

build_with_chrome

 

build_with_chrome2

 

Lego oynarken en büyük dert elinizde istediğiniz, ihityacınız olan taşların kalmamasıdır. Güzel bir şey yapacaksınızdır, ama tam ihtiyacınız olan 3’lü taş veya 4’lü taş o renkte kalmamıştır. Mecburen başka bir renk kullanırsınız, o kadar özendiğiniz tasarım bozulur. Hatta bazen hiç uygun taşınız kalmaz, projenizi veya hayalinizi tamamlayamazsınız, çatısını yapamazsınız veya bir şekilde yarım kalır…

Bunlara böylece son verilmiş oluyor. İstediğiniz kadar taşınız var, istediğiniz ebatta, istediğiniz renkte, istediğiniz şekilde…

Daha ne olsun. Haydi iş başına. Dünya Lego’ya dönüşsün…

 

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

X