Take-Two Interactive’in ürettiği “Red Dead Redemption 2”, piyasaya sürüldüğü ilk üç günde, global ölçekte yaptığı satışlarından 725 milyon dolarlık gelir elde etti. Şirket bu gelişmeyi “eğlence sektörü tarihinde gerçekleşen en büyük hafta sonu açılışı” olarak değerlendirdi.
Hasılatın ilanından sonra, Take Two Interactive’in piyasadaki hisse değeri %11 oranında arttı. Sanal dünyası ve senaryosuyla, oyuncuları farklı bir alemin içerisine çeken ve dünya üzerinde dizi ve film sektörlerinin gişe rekorlarını sollayan video oyunu, dünyaca ünlü dizi West World’ü andıran konusu ve sahneleriyle meraklılarını cezbetti.

Oyun, şu ana kadar tarihin en yüksek hafta sonu açılış gişe rekorlarına sahip olarak bilinen, Disney’in “Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı” filminin hasılatını gölgede bıraktı. Box Office Mojo’nun verilerine göre, oyun piyasaya sürüldüğü ilk üç gün, filme kıyasla 640 milyon dolardan fazla hasılat yaptı.
Bununla birlikte, Bank of America Merrill Lynch, oyun hasılatı açıklandıktan sonra piyasa hisse değerini %11 oranında arttıran Take-Two Interactive’den, geçtiğimiz Ağustos ayında, hisse satın aldığını açıklamıştı. Banka, hisseyi aldığı dönem, “Red Dead Redemption 2” oyununun gişe rekorları kıracağını tahmin ettiklerini açıklamıştı.
Oyunun üreticisi Take-Two Interactive tarafından “kanundışı düzen içerisinde destansı bir şeref ve sadakat hikayesi” olarak tanımlanan “Red Dead Redemption 2”, eleştirmenlerden büyük beğeni topladı. Oyun, Metacritic’in son verilerine göre, listelerde “Grand Theft Auto V” ile birlikte listelerde birinci sıraya oturmuş durumda.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

X