Finans 2.0

Tarih

25.10.2018

Önce Bitcoin’u duyduk, şaşırdık, merak ettik, araştırdık. Sonra hakkında kötü haberler çıktı, vazgeçtik. Oysa içinde aslında Blockchain teknolojisi varmış. Ve o içten içe gelişmeye devam etti. Özellikle Ethereum girişimin duyulması ile konu yeniden ısındı. Sonra da zaten filim koptu.

Finans dünyasında yepyeni bir fenomen var. Crypto para birimleri ve Blockchain denilen yıkıcı teknoloji. Acaba gerçekten yıkıcı mı? Acaba gerçekten bankacılık evet, bankalara hayır mı olacak? Sigortalar bunu nasıl kullanacak? Yepyeni finansal servisler sektörü mü oluşacak? Böyle bir ihtimal var mı?

Blockchain tam olarak nedir, nasıl çalışır? Somut örnekler var mı? Bunlar katma değer üretebiliyor mu? Finans sektörü bu teknolojiyi bağrına basacak mı? Yoksa ötekileştirip, gelişmesine mani mi olacak? Yoksa zaten bunların hepsi bir moda mı? Kendiliğinden gelip geçecek mi?

Merak ettiniz mi? Pek çok uzmanın finans sektörü temsilcinin bir arada tartışacağı bir etkinlik. Alternatif gelecek vizyonları duymak, katkıda bulunmak isterseniz, buyurun bekleriz.

Aramak için bir kelime yazın

X
%d blogcu bunu beğendi: