Dijital 2.0

Tarih

10.05.2018

Pokemon Go oynunu hatırladınız mı? Belki siz oynamadınız, ama çocuğunuz oynadı. Las Vegas’taki CES’e hiç gittiniz mi? Sanal gerçeklik gözlüklerini deneyimlemek için, insanlar saatlerce sıra bekliyor. Dünya mı sanallaşıyor, sanal mı dünyalaşıyor, belli değil. Ama uzun bir süredir, gözlükler, lensler, yeni tip ekranlar, sanal dünyalar, artırılmış gerçeklikler, sanal deneyimler ve daha neler neler hayatımıza giriyor. İnternet devleri bu alana büyük yatırımlar yapıyorlar ve çok büyük beklentileri var.

Sadece eğlence amaçlı değil, özellikle eğitim dünyasını baştan aşağı değiştirme potansiyeli olan bir alan. Önemli olan içerik. Film yapımcıları ve animasyoncular için çok iyi haber. Aktriz, aktör ve diğer fiziki yardımcılar ve ekipmanlar için pek iyi haber değil. Zira dijital olarak üretim yapmak çok daha kaliteli, çok daha hesaplı olacaktır.

Aynı zamanda tıbbi uygulamalar alanında çığır açan yenilikler karşımıza çıkacak. Endüstri 4.0 ortamlarında fabrikaların içinde, uçak motorların içinde, tedarik zinciri boyunca sanal olarak gezineceğiz, pek çok veriyi göreceğiz, pek çok kararı gezinirken sesle vereceğiz ve sistemleri bu şekilde kurgulayacağız, yöneteceğiz. Fantastik bir gelecekten bahsetmiyoruz, Dijital 2.0 – İstikamet Sanal etkinliğinin ana vizyonundan bahsediyoruz.

Buyurun görün. Bu konulara meraklı olan, tecrübesi olan, ürünü olan, hizmeti olan, enstalasyonu olan herkesi bekliyoruz.

Aramak için bir kelime yazın

X
%d blogcu bunu beğendi: