2016 Etkinlikleri

Dijital 2.0

Dijital teknolojiler dört bir yanımızı sardı. Mobil cihazlar herkesin cebinde, 7’den 70’e. Artık hiç elimizden düşmüyor; konuşmak, oyun oynamak, araştırmak, sosyalleşmek, eş bulmak, yol bulmak ve daha nice ihtiyaçlarımızı buradan karşılıyoruz.

Nesnelerin interneti baş döndürücü bir hızla ilerliyor. Araçlar, evler, ofisler, yollar, fabrikalar, okullar, hastaneler, mağazalar, kamu kurumları ve daha nice mekânlar ve eşyalar internete bağlanıyor.

Bu nesneler boş durmuyor. Pek çoğu kesintisiz veri üretiyor. Statü verileri, sensör verileri, lokasyon verileri ve daha nice çeşit veri. Bunlar internet aracılığıyla çoğu zaman büyük bulutta bir yerlere kaydediliyor. Senaryosuna göre bir takım aksiyonlar alınıyor veya başka işlemler tetikleniyor.

Dijital 2.0’da hepsini irdeledik ve sektörün uzmanlarına sorduk. Etkinlik videolarımızı aşağıda izleyebilirsiniz. Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve diğer etkinlik fotoğrafları için “Dijital 2.0 – Akıllı İşler’in Ardından: Yapay Zeka Stratejiniz Yoksa Bir Daha Düşünün!” blog yazımıza ve etkinliğin ardından hazırladığımız Yapay Zekâ Raporu‘na göz atabilirsiniz.

Tarih

02.06.2016

Nerede Yapıldı?

Sabancı Center

Start typing and press Enter to search

X
%d blogcu bunu beğendi: