Endüstrinin geleceği nereye doğru gidiyor? 3 boyutlu yazıcılar, robotlar, yeni malzemeler, eşyaların interneti ve benzeri teknolojiler, üreten sektörleri nasıl değiştirecek?

GelecekHane türünün ilk örneği bir konferans düzenledi. Turkcell’in ana sponsorluğunda, SAP ve Migros’un destekleriyle, Atölye İstanbul ve Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası katkılarıyla, 20 Şubat 2014 Perşembe günü Koç Üniversitesi’nin İstiklal Caddesi’ndeki merkezlerinde 120’den fazla katılımcıyla müthiş bir konferans cereyan etti.

20140220_04_audience

Dale Dougherty, Maker Hareketinin öncüsü ve lideri İstanbul’da bu konferansta bizimleydi. Maker hareketini dinleyicilere anlattı. Öyle samimi, öyle içten, öyle müthiş bir konuşma yaptı ki, salondaki 120 kişinin hepsinin gönlünü kazandı, herkes bir anda Maker oldu. Maker hareketin Türkiye’nin kalkınması, gençliğinin gelişmesi ve toplumun özgüveninin, hatta demokratikleşmeninin dahi önemli bir tetikleyicisi, sürükleyicisi olabilir. Umarız ki öyle olur…

20140220_06_Dale_presenting

Halil Aksu konferansı kurgulayan, modere eden ve başlangıçta kısa bir sunum yapan düşünür, GelecekHane’nin kurucudur. Endüstrideki değişmeleri, bu etkinliğin önemini ve konuşmacıları takdim etti:

20140220_01_Halil_presenting

Halil Aksu’nun sunumunu altta görebilirsiniz:

Daha sonra sırasıyla Yiğit Kulabaş, Dale Dougherty, Kerem Alper, Burak Pekcan ve Uğur Candan sunumlar yaptılar. Her biri endüstrideki değişimleri, kendi düşüncelerini ve konunun önemini vurgulayan çok etkileyici sunumlar yaptılar. Hepsine çok teşekkür ederiz.

Kısa bir aradan sonra, Fortune dergisinin teknoloji editörü Kerem Özdemir moderasyonunda, bir panel yapıldı. Panelde GE’den İbrahim Gökçen, Kerem Alper, Uğur Candan, 3Dörtgen şirketinden Furkan Bakır ve Migros’tan Kerim Tatlıcı görüşlerini paylaştılar, öngörülerde bulundular. Özellikle Migros’un bu yıl içinde mağazalarından yapacakları inovasyonlar herkesin çok ilgisini çekti.

Endüstri 2.0 Panel

Panelden sonra Halil Aksu günü toparlamak ve daha uzun vadeli bir vizyon sunmak üzere, bir kapanış sunumu yaptı.

GelecekHane bu tür etkinlikler yapmaya devam edecek. Bizi bu siteden takip etmeye devam ediniz.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

X