GelecekHane’nin kurucusu ve baş döndüreni Halil Aksu beşinci kitabını yayınladı. Bu sefer günümüzün en popüler konusunu yazdı. Dijital Dönüşüm. Kitabın adını da oldukça vizyoner ve ufuk açıcı bir şekilde seçti: Dijitopya.

Dijitopya dijital geleceğimizdir. Herkes kendi Dijitopya’sını yaşayacaktır. Her şirketi, her sektör, her ürün, her servis dijitalleşecektir. Dijital Dönüşüm herkesin gündemindedir, gündeminde olmalıdır. Dijitopya bu dijital dönüşüm için bir yolculuk rehberi görevi görmektedir. Kitabın içinde onlarca dijitalleşme örneği bulunmaktadır. Türkiye’nin en önemli şirketlerinin yöneticileriyle yapılmış görüşmeler yer almaktadır. Onlarca uzmanın dijitalleşme ile ilgili görüşleri ve tavsiyelerine yer verilmiştir. Kitabın bel kemiğini beş aşamadan oluşan bir metodoloji oluşturmaktadır. Bu yöntemi uygulayarak dijital dönüşümünüz başarılı olacaktır.

Dünya dijitalleşmektedir. Dijital dünyalaşmaktadır. Canlı, cansız, hareketli, hareketsiz her şey er yada geç internete bağlanacaktır. İnternete bağlı olan her şey er yada geç akıllı hale gelecektir. Örneğin müzik taş plaktan mobil bir servise dönüştü. Üretimi de tüketimi de tümüyle dijitalleşti. Kitaplarımızı ekrandan okuyoruz. Yolumuzu ve konumları cep telefonumuzdan buluyoruz. Arkadaşlarımızı oradan ediniyoruz. Fotoğraflarımızı dijital olarak çekiyoruz, anında tüm dünyayla paylaşıyoruz.

Otomotiv sektörü hem üretimi hem de ulaşım sektörü bakımından hızlıca dijitalleşmektedir. Üretim sektöründe süreçler ve eşyalar hızlıca dijitalleşmektedir. Bu değişime ayak uydurmak için yeni yetkinlikler kazanmalısınız, ekosisteminizi genişletmelisiniz, kurum kültürüne dijital bir aşı yapmalısınız.

Dijitopya kitabı bunların tümüyle ilgili öneriler, yöntemler ve pek çok örnek vermektedir. Farkındalıktan olgunluğa kadar, kültürünüzü ölçmekten hazırlık yapmaya kadar pek çok anket, pek çok araç, pek çok tecrübeyi bu kitapta ve www.dijitopya.com sitesinde bulacaksınız. Keyifle okumanızı dileriz.

GelecekHane hakkında

GelecekHane bir yeni nesil danışmanlık ajansıdır. Strateji, dijital ve tasarım alanında danışmanlık hizmetleri vermektedir. Türkiye’nin önde gelen kurumlarında stratejik dönüşüm projeleri yapmaktadır. Ayrıca ülkemize Maker Hareketi gibi, Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi gibi vizyoner platformlar ve kültürler kazandırmıştır.

Halil Aksu hakkında

Halil Aksu çok tutkulu bir danışmandır, vizyoner ama gerçekçi, iyimser ve yapıcı bir fütüristtir. Gelecek trend ve teknolojileri araştırmaktadır, sektör ve şirketlere olan etkilerini analiz etmektedir, gelecek senaryoları geliştirmektedir.
Halil Aksu ayrıca bir yazardır. Her Şey Çıplak, BT Yöneticisinin El Kitabı, Big Data’nın Önemi, Bilginin Gücü isimli kitapları pek çok baskı yapmıştır, üniversitelerde ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Son kitabı Dijitopya – Dijital Dönüşüm Yolculuğu Rehberi dijitalleşmek isteyen şirketlere rehberlik edecek niteliktedir. Herkesi Dijitopya’ya davet etmektedir.

Kısacası geleceği dert edinmiş, hiper aktif, bulaşıcı bir iyimserliği olan, tüketmekten ziyade üretmeyi önemseyen, mutlu bir aile babası, sorumlu bir dünya vatandaşıdır.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

X