Crowdfunding yani kitle fonlama kavramını duymuşsunuzdur. Bir projeniz var, ya da bir şirket kurmak istiyorsunuz, fona yani paraya ihtiyacınız var. Aile kaynaklarını zorladınız, girişim sermayesi verenlere gittiniz, ama başarısız oldunuz. Pes etmeyin. Çare topluma başvurmak.

En meşhur platform şüphesiz Kickstarter.com. 2013 yılında Kickstarter’da neler olup bittiğini görmek için buraya tıklayınız…

Ama Kickstarter tek platform değil. Devasa bir dünyanın en büyük temsilcisi. Ülkemizde de projemefon.com gibi portaller başladı. Henüz hareket yeni de olsa, artarak devam edeceğiz şüphesiz.

Projenizi eğlenceli ve katma değerli bir şekilde tanıtan bir video hazırlıyorsunuz. Bu videoda yardım talep ediyorsunuz. 1 Dolardan veya Liradan başlayan yardımlar alabilirsiniz ve damlaya damlaya göl olabilir. Dünya çapında 5,1 Milyar Dolar bu yoldan toplanmış. Evet, şaka değil!

Crowdfunding ile ilgili merak ettiğiniz her şey alttaki infografikte bulabilirsiniz. GoGetFunding’e çok teşekkür ederiz.

Bu konuyu merak ettiyseniz ve finans dünyasında olan biten, olacak bitecek konuları merak ediyorsanız, bu Perşembe, 10 Nisan 2014 tarihinde Borsa İstanbul Konferans Salonundaki Finans 2.0: Dijital İşlemler ve Ötesi başlıklı konferansımıza bekleriz.

Konferansın detayları için www.gelecekhane.com/finans20 sayfamızı ziyaret edin, gelecekhane@bporg.com.tr adresinden kayıt olunuz.

Crowd_Funding_Trends_Infografik

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

X