1993 yılından beri faaliyet gösteren Chipotle Mexican Grill adlı Fast food Restoran şirketi kuruluşundan bu yana çok aykırı bir vizyon izlemekte.

Bu şirket üretimi mümkün olduğu kadar doğal olan gıdaları tercih etmektedir, yani tavukları şişirmek için ilaç kullanmaktan, sebzelerin daha hızlı yetişmesi için kullanılan ilaçlardan uzak durmaktadır.

Kendi sektöründe bu bahsedilen ilaçlar gayet olağan iken Chipotle Mexican Grill bu yöntemlerden kaçınsa da 1600 den fazla bayi ile gayet tutunmuş gibi görünüyor.

Tutunmak bir yana “Big Food” yani doğal olmayan, kitle üretimi şeklinde üretilen yemeklere karşı bir mücadeleye girişmiş ve bunu da bir kısa film ve İphone/İPad için yayınlanan bir oyun ile açıkça herkese duyurmakta.

[ef-video type=”youtube” href=”http://www.youtube.com/watch?v=lUtnas5ScSE”][/ef-video]

Kısa film “Crow Foods Incorporated” de çalışan bir elemanın sanayide “Yüzde yüz Etimsi” olarak piyasaya sürülen ürünleri, iğnelerle şişirilen tavukları, makinelere bağlı yaşayan ve hareket dahi edemeyen inekleri görmeye daha fazla dayanamayıp doğal ürünler üretmek için yola koyulmasını konu almaktadır.

Oyunda ise oyuncu kafeslerde tutulan hayvanları kurtarmak ve şehir halkına sağlıklı taze gıdaları yetiştirmeye çalışmakta.

Kısa filmdeki bu karakter tam anlamıyla bir maker ruhuna sahip.

Bunun gibi kişiler ve kurumlar gün geçtikçe artıyor ve artmaya da devam edecektir.

Biz ise bu adamdan 7 milyar tane olsun istiyoruz…

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

X