Gelecekhane sizi Siyah Ayna’ya birlikte bakmaya davet ediyor: Studio-X’te Black Mirror Geceleri başlıyor!

“Siyah aynayı her duvarda, her masada, her insanın avucunda; bir televizyonun, monitörün veya akıllı telefonunun soğuk, parlak ekranında bulabilirsiniz…”
– Charlie Brooker, Black Mirror’ın yaratıcısı

2011’den bu yana dünya çapında hayret ve merakla izlenen televizyon dizisi Black Mirror’ın bölümlerini izlemek ve uzmanlar eşliğinde tartışmak için, her ayın 3. Salı günü saat 20:00’de Studio-X İstanbul’da buluşuyoruz.

Yaratıcısı Charlie Brooker’ın deyimiyle “eğer dikkat etmezsek 10 dakika sonra kendimizi içinde bulabileceğimiz” senaryolarıyla yeni teknolojilerin beklenmedik sonuçlarını ele alan ve modern toplumlardaki olası yan etkilerini inceleyen meşhur televizyon dizisinin altı bölümden oluşan üçüncü sezonu 2016’da yayınlanmıştı.

Gelecekhane’nin yakından takip ettiği yeni teknolojik gelişmelerin gündelik hayatın bir parçası haline geldiği Black Mirror bölümlerini, 17 Ocak’tan itibaren sondan başlayarak Studio-X İstanbul’da izleyecek ve hemen ardından uzmanlar eşliğinde derinlemesine tartışacağız. Yayınlanan son bölüm olan “Sosyal Linç” (Hated in the Nation), sürücüsüz arabaları, etkileyici bilgi ve iletişim teknolojilerini, ekolojik sorunları çözen robotları ve sosyal medyayı bir araya getiren sürükleyici konusuyla, üçüncü sezonun en çok dikkat çeken bölümlerinden biri olmuştu. Gelin, teknolojinin siyah aynasına birlikte bakalım…

Tarih: 17 Ocak 2017, Salı

Saat: 20:00

Mekân: Studio-X İstanbul

Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

[su_button url=”https://www.facebook.com/events/194488247685250/” target=”blank” style=”flat” background=”#f4801f” center=”no”]Facebook Etkinlik Sayfası[/su_button]

 

 

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

X