G

elecekHane olarak düzenlediğimiz etkinlikler, atölyeler, lise ve üniversite buluşmaları, maker ve gen hareketi toplantıları, diğer etkinliklerde yaptığımız konuşmalar ve Türkiye’nin birçok köklü firmasına sunduğumuz danışmanlık hizmetleriyle birlikte dopdolu bir yılı geride bırakıyoruz. Faaliyetlerimiz açısından güzel bir yılı geride bırakmanın mutluluğu içerisinde, “Geçmiş geride kaldı, gelecek bizim elimizde!” mottomuzu da hatırlayarak, 2017 yılı planlarımızı büyük ölçüde yapmış bulunmaktayız. GelecekHane’nin 2017 yılı takvimini merak edenler için özetlemek istedik. 2017 yılında bizi takip edenleri ve hizmet verdiğimiz firmaları neler bekliyor?

2017’de Her Ayın 3. Salısı BLACK MIRROR Geceleri STUDIO-X’te

Yeni yılda yeni bir etkinlik organize ediyoruz. Black Mirror dizisi bizi derinden etkileyen bir seri oldu. İlgilendiğimiz, araştırdığımız konularda çarpıcı bakış açıları sunan bu diziyi konusunda uzman kişilerle derinlemesine incelemek ve tartışmak istiyoruz. Bu amaçla giriştiğimiz Black Mirror buluşmalarını StudioX’in mekân desteği gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yayınlanan son bölümden başlayarak geriye doğru her bir bölümü önce beraber izleyip sonra uzman kişilerin moderatörlüğünde derinlemesine tartışacağız. Black Mirror sizi de etkileyen bir seri ise bu etkinlikleri kaçırmamalısınız. İlk gösterim ve tartışma 17 Ocak’ta gerçekleşecek.

2017’nin İki Büyük Etkinliği Dijital 2.0 ve Şehir 2.0 Olacak

Geleceği masaya yatırdığımız 2.0 etkinliklerinden 2017’de iki tane düzenleyeceğiz: Dijital 2.0 – Robotlar Geliyor 25 Mayıs’ta, Şehir 2.0 – Yeni Habitat 26 Ekim’de gerçekleşecek. Henüz programları son halini almamış olsa da birbirinden ilginç konuşmacıların, birbirinden ilginç konulara değineceğini şimdiden söyleyebiliriz. Etkinlik programları kesinleştiğinde internet sitemizde ve sosyal medya hesaplarımıza paylaşacağız. Bilgi almak için takipte kalın.

Maker ve Gen Hareketi Aylık Toplantılarına Tam Yol Devam

Türkiye Maker Hareketini çok sevdi. Yaklaşık 3 yıldır İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde toplanmaya başlayan Maker’lar öğreniyor, üretiyor, paylaşıyor ve birbirini destekliyor. Her ayın ilk Çarşamba gününde StudioX’te yaptığımız Maker Meet-Up’lara herkes davetli. Toplantılarda Maker’lar kendilerini tanıtma, yaptıkları işleri anlatma ve hatta diğer Maker’lardan destek bulma şansı yakalıyor.

Maker Hareketi’nden aldığımız cesaretle, genetik ve biyoteknoloji konularında kendin yap kültürünü yaygınlaştırmak, işbirliği ağları kurmak amacıyla başlattığımız bir diğer hareket ise Gen Hareketi oldu. Her ayın 3. Salı günü toplanıyoruz. Bu konuya ilgisi olan herkesi Gen Hareketi Meet-Up’larına bekleriz.

Toplantılar hakkında daha fazla bilgi almak için hareketlerin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz:

Maker Hareketi: FacebookTwitter

Gen Hareketi: FacebookTwitter

2017’de Üniversite Ziyaretlerimiz Devam Edecek

Ülkemizin geleceğini şekillendirecek üniversite gençliği ile buluşmak bizim için çok önemli. Bu nedenle 2016’da davet aldığımız her üniversite etkinliğine katılmak için büyük gayret gösterdik. Galatasaray, Boğaziçi, Kadir Has, İTÜ, Özyeğin, Acıbadem ve daha birçok üniversitede konuşmalar yaptık, gelecek modelimizi anlattık. 2017’de programımız el verdiğince üniversitelere gitmeye gayret göstereceğiz. Etkinlikleriniz için bize info@gelecekhane.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

2017 Takvimi

2017 etkinliklerimizin tamamını Takvim sayfamızda ve aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Yeni etkinliklerin tarihleri kesinleştikçe takvimimiz güncellenecektir. 2017 yılının herkese sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle…

haziran, 2019

Filtre

pzt

sal

çar

per

cum

cmt

paz

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Etkinlik Yok

Start typing and press Enter to search

X